Від початку пандемії працівники та студенти ТНПУ активно допомагають медзакладам Тернополя у боротьбі із пандемією COVID-19, підтримують студентів-іноземців та ветеранів університету. Налагоджена постійна робота з  пошиття захисних масок, друку за допомогою 3-D принтера захисних щитків багаторазового використання, перехідників для апаратів штучної вентиляції легень та компонентів противірусних масок та систем дихання тощо. Нещодавно колектив ТНПУ передав ці матеріали в Тернопільський міський комунальний заклад «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» Тернопільської міської ради Поліклініка №1.

Але боротьба з пандемією COVID-19 триває. Тому дружня родина  ТНПУ і надалі продовжує активно підтримувати населення Тернопілля у боротьбі із складною недугою. Зокрема вчора, 12 травня 2020 року, Первинна профспілкова організація працівників університету ТНПУ та студентський волонтерський Центр допомоги в ТНПУ передали в Тернопільську міську комунальну лікарню швидкої допомоги 500 багаторазових захисних костюмів для медиків та 250 захисних масок - респіратор Бук 3 FFP3 на загальну суму 154500 грн. Варто зазначити, що до кінця цього тижня ми повинні отримати другу партію ідентичного замовлення.

ТНПУ висловлює щиру вдячність громадському активісту Михайлу Жирівському за сприяння у пошуку постачальників та координацію роботи з ними. Адже в умовах строгого карантину та складної ситуації, пов’язаної із стрімким поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, не просто знайти якісну і найбільш затребувану сьогодні продукцію.

 

«Це те, що могли знайти на цей момент. Також ми вивчаємо інші варіанти придбання того обладнання, яке є необхідне. Якраз з головним лікарем та представниками міської ради обговорюємо закупівлю рамок, що стоятимуть при вході та матимуть трирівневий захист: обробка взуття, спрей та ультрафіолет», - зазначив ректор ТНПУ Богдан  Буяк.

Така масштабна допомога стала можливою після того, як працівники ТНПУ виявили ініціативу перерахували свою п’ятиденну заробітну плату на рахунок Первинної профспілкової організації працівників університету.

Засоби захисту для медиків передали ректор університету Буяк Б. Б., проректор Гевко І. В. та студенти-волонтери студентського волонтерського Центру допомоги в ТНПУ Піговський Микола, Боднар Михайло та Мельничук Назар. При передачі були присутні також заступник міського голови Бицюра Л. О., начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Даньчак В. Я.  Представники університету та міської влади обговорили варіанти співпраці щодо надання надалі необхідної матеріальної допомоги медичним закладам міста.

Дякуємо всім, хто долучився до збору коштів та організації придбання необхідних засобів захисту. Допомагаймо одне одному та будьмо здорові!